A stressz és az érzelmek “fertőzőek” lehetnek

A stressz és az érzelmek “fertőzőek” lehetnek

NA ezt TÉNYLEG OLVASSÁTOK EL, Végig, a kísérletet is, PERSZE, AMIT LEFORDÍTOTTAM, MERT ANGOLUL VAN A CIKK!

NEGATÍV EMBEREK KÖZÖTT, MEG VACAKUL ÉRZED MAGAD (LESZÍVJÁK AZ ENERGIÁD), ÍME ITT AZ ELSŐ KÍSÉRLET, AMI EZT ALAPVETŐEN vizsgálja. Természetesen nem leszívják az energiád, hanem átmegy szó szerint az agyadba a másik emberből a stressz feromonok által. Persze az élet bonyolultabb, nem menekülhetsz el a stressztől mindig, mert sokszor ez visz előre.

Ha stresszelt személy közelében vagy, akkor ez átmegy rád is, és agyadban hasonló aktiválást csinál, mintha te is átélted volna azt a stresszt, sugallja egy új egereken végzett kutatás. Valószínűleg a lelki és metakommunikáció mellett, a feromonok közvetítik ezt a hatást, ami vita tárgya, de sok tudós érvel, hogy az embereknél is a tudatos szaglás mellett van egy feromon érzékelés is, ami a döntő. (Ezt a feromon érzékelést elnyomják a parfümök, és becsapják sokszor a párkapcsolatot, mert ősi módon egymás test illatának kompatibilitása a fontosabb.)

Kísérlet:
A Bains kutatócsoportja a stressz hatásait vizsgálta hím és nőstény egerek párján. Egy egeret távolítottak el minden pártól, és enyhe stressznek tettek ki, majd visszatért a partneréhez. Ezután megvizsgáltak specifikus idegsejteket, amelyek az egér stresszre adott válaszát szabályozzák, és kiderült, hogy mind a stresszelt egér, mind pedig a nem stresszelt partner egér agyában lévő idegi hálózatokat ugyanúgy megváltoztak.

Ezután a csapat a stresz-szelt szeparált egér agyában optogenetikai módszerrel kikapcsolta a stresszre válaszoló idegsejteket. Ekkor a stressz nem került át az egér partnerére, mikor visszahelyezték a partnere mellé.
A csapat felfedezte, hogy ezeknek a CRH idegsejtek az aktiválása az egérből kémiai riasztó feromon jelet küld, amely figyelmezteti a partnert. A partner, az aki észleli a jelet, viszont a csoport további tagjait is figyelmezteti. A stressz-jelek továbbadása kulcsfontosságú mechanizmust jelent az olyan információk továbbítására, amelyek kritikus jelentőségűek lehetnek a különböző hálózatok társadalmi hálózatainak kialakításában.

A szociális hálózatok (emberi mindenféle kapcsolatok) másik előnye, hogy képesek a STRESSZ mellékhatások hatásainak csökkentésére. A Bains-csapat szintén bizonyítékot talált a stressz ellen, de ez szelektív volt. ÉSZREVETTÉK, HOGY NŐSTÉNYEKBEN A STRESSZ VISSZAMARADÓ HATÁSA A CRH IDEGSEJTEKNÉL FÉL MÁSODPERC ALATT A STRESSZMENTES PARTNEREKKEL LECSÖKKENT. UGYANEZ NEM IGAZ A HÍMEK ESETÉBEN. EZ ELGONDOLKOZTATÓ.

Bains kutató azt sugallja, hogy ezek az eredmények embereknél is jelen lehetnek. FOLYAMATOSAN KOMMUNIKÁLJUK A STRESSZÜNKET (megjegyzésem: az örömöt is) MÁSOKKAL, NÉHA ANÉLKÜL, HOGY TUDNÁNK RÓLA. Továbbá az eredmények azt is bizonyítják, hogy a stressz néhány tünete a PTSD (poszttraumás stressz)-ben szenvedő egyének és szeretteinek is megmaradhat, míg a másik oldalon az érzelmi állapot érzékelésének képessége kulcsfontosságú része a társadalmi kötelékek megteremtésének és építésének.

A Bains laboratóriumban végzett kutatás azt mutatja, hogy a stressz és a társadalmi interakciók bonyolult összefüggést mutatnak. Ezeknek a kölcsönhatásoknak a következményei hosszú távúak lehetnek, és később befolyásolhatják a viselkedést.

Forrás

Eredeti cikk

prof. Bókkon István

Ez is érdekelhet:

Emberlelkek

Ha tudatosan vállaljuk be a kellemetlenséget, az mindenképpen kifizetődik

Szerelem és párkapcsolat rovat

Boldogság és Szenvedély rovat

Csillagszerelem rovat

Vénusztangó +18

SZER-ETET

Legyen békesség közöttetek

Egyszer csak megértitek, ez a lényeg

Szerelem és párkapcsolat rovat

Szexuális élet a gyermekvállalást követően

Mit tegyél, ha vágyadban minden más szerepel, csak a párod nem?

Jól nevelem a gyermekemet?

A babafejlesztés a szülőfejlesztéssel kezdődik

Cölibátus szindróma – amiért több felnőtt pelus fogy, mint gyerekre való

Prenatális emlékek – őszinte gyermeki megnyilatkozásos videó az ikerlelkéről!

Önsajnálat – nem létezik ennél nagyobb ellenséged!

Minden nap energiahiánnyal küzdesz? Hogyan lehet ezen segíteni?

Fogyatékkal egészen

SNI gyermeket nevelő családok – Nektek is jár a figyelem!






Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.