Szenge mágus kedvenc jóslás módszerek

Szenge mágus beavatja érdeklődő ismerőseit cikk következik a jóslás módszerekről

A jóslás módszerek közül az egyik kedvencemet fogom tárgyalni most. Az egyik legősibbnek mondható jóslásra használt technika, a Szangoma nevezetű észak afrikai gyógyítók által megőrzött csontjóslás. Most annak rövid leírása következik, hogy afrikai sámán hiányában, (a tőle kapott beavatások nélkül, úgynevezett költségspóroló módszer), magunknak vagy másoknak, hogyan is tudjuk kivitelezni mindezt. (Itt megjegyzem hogyha valakit érdekel a Szangoma rituálé is, vagy maga ez az afrikai sámán irányzat az keressen egy erre felhatalmazott gyógyítót, mert a Szangomának a jóslás része tényleg csak egy kis része, valójában a gyógyításról szól az egész és ezt jó megtanulni egy képzett szakembertől. Én pusztán a jóslás alaptechnikáját ecsetelem, amit bárki elvégezhet és élvezhet.)

A módszer egyszerű, de sok gyakorlást igényel, amíg az intuíciónk és a rutin találkozik az ügyességünkkel. Ennek megértéséhez a saját Szangoma ‘csont” készletem képét fogom csatolni. Teszem ezt azért, hogy láthassuk mennyire nem kell hozzá semmi speciálisan afrikainak mondható jóscsont vagy egyebek. Tehát a képen látható sok sok tárgy. Drágakövektől kezdve, műanyagból készült matérián keresztül, feng shui eszközök és minden ami csak a kezünk ügyébe kerül. És ez szó szerint így van. A Szangoma jósmódszer eszköztárának megválasztásánál, az a fontos, hogy olyan tárgyakat válasszunk ki magunk számára munkaeszközül, amiket jól ismerünk és amiket meg tudunk feleltetni bizonyos életesemények szimbolikájának.

Példa: Ha van egy kis feng shui gazdagság szimbólum (mondjuk egy kis kincsestál forma) akkor azt máris megfeleltethetjük az életünkben, vagy mások életében jelen levő gazdagságnak, bőségnek. Ha találunk otthon egy vörös gombot amin négy lyuk van, azt megfeleltethetjük a tűz elem jelenlétének és a stabilitás jelképének. Mindennek amit a négyes szám numerológia szemszögéből kifejez. Ha van dobókockánk, azt is belevehetjük mindebbe a repertoárba, de egy udvaron talált villás gallyat is, amely megfeleltethető az életünk elágazásainak. Azt hiszem ennyi elég is az eszközök leírásáról, mert így is már látható hogyan is működik ez a fajta jósrendszer.

Miután összeszedtük a sok kis tárgyainkból a szükséges mennyiségű (az intuíciónk szabja meg hogy ez mennyi) eszközt, neki is láthatunk a gyakorlásnak. Az előttünk levő terepre egy kis terítőt leterítünk és képzeletben felosztjuk három vízszintes vonallal. Alsó rész tudatalatti, középső tudatos és felső tudat feletti szint. Ugyanígy felosztjuk három függőleges vonallal is balról jobbra: múlt, jelen, jövő. Ezután kezdődhet a móka.

Meghívjuk a számunkra legfelsőbb erőt jelentő Létforrásunkat a fejünk fölé. Megkérjük, hogy távolítson el minden negatív befolyásoló erőt (azaz biztosítson védelmet a jóslás alatt) majd abban a biztos tudatban, hogy a legtisztább belső felsőbb valónk felügyeli a helyzetet nekilátunk: Megfogjuk a tenyereinkbe az összes kis tárgyat és egy határozott mozdulattal leejtjük őket (ez a jósdobás módszere) a terítőre. Innentől meg már magától beszélnek nekünk a tárgyak helyzetei, az általuk képviselt jelenségekről az életünkben, vagy mások életében.

Remélem hasznos volt ez a cikkem. Szeretettel és tisztelettel mindenkinek! HUM!

Szenge

Ez is érdekelhet:

Jós módszerek – fürkésszük a jövőt – Mire valók, mire nem?

Lelkierő

Ponyvaregény – Az aranyóra története – a dolgok értékei

A hiba a múltból érkezik – mindenki magát keresi

Apám-anyám engejd szeretni – az Öidipusz és az Elektra komplexus

Emberlelkek

Mindenki mélyedjen el a saját hitében, mert ott a megváltás

Illúzió vagy valóság – ki dönti el, melyik az igaz?






Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.